Ознака: Апасиев

Политички партии

Апасиев: јас сум македонски Фидел Кастро

Апасиев: јас сум македонски Фидел Кастро Лидерот на Левица, Димче Апасиев кој со своите изјави и објави скандализира постојано, повторно се огласи преку својот профил на фејсбук каде што напиша: […]

Вести

Савески: Апасиeв на криминалeн начин ја прeзeдe Лeвица!!

Савески: Апасиeв на криминалeн начин ја прeзeдe Лeвица!! Апасиeв покажа дeка криминалнитe дeла во политиката во Макeдонија сe исплатуваат. Покажа и дeка играњeто на картата на национализмот сe исплатува. Во […]

Политички партии

Солза Грчева: Апасиев не е никаков левичар, тој е продолжена рака на ВМРО

Солза Грчева: Апасиев не е никаков левичар, тој е продолжена рака на ВМРО Во последната емисија „Во Центар“, на Васко Ефтов, вечерва гостуваа лидерот на партијата Интегра, Љупчо Ристовски и […]

Издвојуваме

Апасиев до Мицковски – вие сте соучесници во уништувањето на Македонија

Она што никад не смее да им се прости на ДПМНЕ е дека напуштија терен тогаш кога најмногу и требаа на Републиката! Ако ВМРО влезеше радикално во процесов, денес пред Собрание […]

Избор на уредникот

Апасиев со статус: Да сум Заев би се самоубил, да сум Иванов би ги аболицирал сите за да пропадне СЈО

Прилично остар како и секогаш, Апасиев со нов статус кој предизвика пошироко внимание. Често добивам пораки у инбокс, од типот: „А ШО БИ НАПРАИЛ ТИ АКО СИ…“? Епа ај да […]