Ознака: Апелацискиот суд

Македонија

Боки 13 останува во притвор, Апелацискиот суд го отфрли барањето

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, првоосомничениот во случајот „Рекет“ останува во притвор. Апелацискиот суд не го прифати барањето на одбраната за укинување на мерката притвор, иако отпадна можноста за влијание […]

Вести Македонија

Катица Јанева останува во Шутка, потврди Апелацискиот суд

Апелацискиот суд денеска и официјално донесе одлука дека Катица Јанева останува во Шутка. Судот добил информација од Обвинителството дека истрагата е завршена. Но апелациските судии се воделе до фактот што […]