Ознака: апелациски суд

Црна хроника

Aпелациски суд ја потврди пресудата од 20 години затвор за Хаџиски

Апелацискиот суд – Скопје ја потврди првостепената пресуда од 20 години затвор на Миле Хаџиски за убиството на Мери Јошевска, кое се случи во јуни 1993 година во Скопје, соопшти […]

Вести

Апелацискиот суд го потврди домашниот притвор за случајот „Транспортер“

Апелацискиот суд Скопје денеска го потврди решението на кривичниот совет на Одделението за организиран криминал за осомничениот В.Т. кој е дел од предметот на СЈО во јавноста познат како „Транспортер“, […]

Вести

Куќниот притвор за Талески останува, дали Судот ќе го задржи истиот критериум и за криминалот со превозот во општина Струмица?

Апелацискиот суд го потврди решението на Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје за изрекување на мерката куќен притвор за градоначалникот на Општина Битола Владимир Талевски, соопшти Основниот […]