Ознака: апел

Црна хроника

Нејзината ќерка симнала позната апликација и за ВЛАКНО ИЗБЕГНАЛА СМРТ: „Луѓе, внимавајте што прават децата!“

Мајката попуштила, а само по половина час подоцна ѝ се јавиле од болница со известување дека нејзината ќерка ја удрил автомобил на пат.„Луѓе, ве молам внимавајте што прават вашите деца […]

Вести

Апел на МНР до македонските граѓани во Турција: Да се избегнуваат собири на јавни локации

Министерството за надворешни работи информира дека континуирано ја следи состојбата во Турција и е во постојан контакт со Амбасадата на Република Македонија во Анкара и Генералениот конзулат во Истанбул.- Воедно, […]

Локална самоуправа

Општина Кисела Вода со апел за превенција од пожари

Општина Кисела Вода апелира до сопствениците на неизграденото градежно земјиште во Расадник, кое е во приватна сопственост да го уредат, да ги искосат нараснатите тревни површини, се со цел да […]

Вести

Клиниката за детска хирургија со реакција по апелите за помош на малата Исидора

Клиника за детска хирургија – Скопје  ја информира јавноста за манипулациите кои се прават со апелот за помош на малата Исидора Димовска, кој вчера се појави на социјалните мрежи и […]