Ознака: аплауз

Вести

Аплауз за здравствените работници

Со аплауз за здравствените работници преку видео на својот фејсбук профил, министерот за здравство, Венко Филипче ги поздрави луѓето кои беа во првите борбени линии против корона вирусот. Ситуацијата во […]

Сцена

Солзи и аплауз кој траеше бескрајно- емотивна комеморација по повод смртта на Оливер

Во хрватскиот народен театар денеска се одржа комеморација по повод смртта на славниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ. Во Хрватска денеска е национален ден на жалост, а по тој повод знамињата […]