Ознака: аптека

Црна хроника

Уапсени тројца штипјани, се сомничат за грабеж на аптека во Скопје

На 14.04.2020 во 13.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Климент Охридски“, во аптека, маскирано лице со закана со нож од вработената ги одзело парите од дневниот промет. […]

Вести

Од денеска нема да може да земете лекарства од аптека за болен роднина- лекови на рецепт само со лична карта и пасош!

Граѓаните од денеска ќе можат да добијат лек што им е препишан на рецепт од која било аптека во државата и во кој бил ден во месецот. Од денеска се […]

Занимливости

Исповед на аптекарка: „Едно момче секој ден купува кондоми кај мене, а еве и зошто“

После раскинувањето на долга врска, многу момци, а и девојки се опседнати со тоа дека на својата поранешна љубов треба да и остават одреден впечаток – најчесто дека во животот […]

Црна хроника

Украдени околу 30.000 денари при грабеж на аптека во Маџари

Непознато маскирано машко лице вчера попладне извршило разбојништво во аптека на улицата „Жан Жорес“ во Скопје.Сторителот влегол во аптеката и со закана со пиштол им одзел на вработените околу 30.000 […]