Ознака: Арачиново

Вести

АРАЧИНОВО КАКО ДИВ ЗАПАД: Кај не плаќаат струја па уште и ги тепаат екипите на ЕВН

Арачиново 30 часа без струја – ЕВН: Екипите се соочуваат со вербални и физички напади од мештаните Два дена, во Арачиново како и селата Орланци и Мојанци нема струја. Градоначалникот […]

Вести

Народот нема за леб, секојдневно се повикува на штедење струја, а некој краде милиони евра? Кој ја плаќа сметката?

Денеска се проширија информации за сериозен проблем со кој се соочува државата и имплицира сериозен грабеж го плаќаат обичните граѓани и бизнисот. Кој и зошто го толерира Арачиново? Арачиново Трафостаница […]

Црна хроника

Двајца арачиновци приведени, сакале да прегазат полицаец

Двајца арачиновци приведени, сакале да прегазат полицаец Со кола се обидела да прегазат полициски службеник и потоа побегнале. Подоцна се откриени во Никуштак и лишени од слобода. На 19.09.2020 околу […]

Црна хроника

Уапсен убиец од Арачиново

Притворен маж од Арачиново, расчистено кривично дело „убиство“На 15.11.2019 Секторот за внатрешни работи Скопје со кривична пријава донадлежното Основно јавно обвинителство Скопје го предаде Б.Р.(28) од с.Арачиново, порадиоснови на сомнение […]

Вести

Нов пожар вчера избувна во околината на Арачиново

Пожар избувнал вчера во селото Орланце, во општина Арачиново. Скопската протипожарна служба информира дека нивни екипи се на терен. Засега нема детали колкава површина е зафатена и која е причината […]

Вести

СДС и Милкије Халими денес се поклонија пред „мачениците на УЧК“ во Арачиново!

На првиот ден од мандатот, наместо презентирање на план за носење на „животот“ и канализацијата во Арчиново, кандидатот на СДС Милкије Халими се поклони пред „мачениците“ од УЧК кои загинаа […]

Вести

Арачиновци после изборите сами си го плаќаат животот

Изминатиов период во општина Арачиново интензивно се асфалтираат улиците. И додека градоначалникот, Брахим Ајвази, е горд со работата која ја врши, еден од жителите на оваа општина се жали дека […]