Ознака: Арбен Таравари

Црна хроника

Трагедија, поголема отколку што се пренесуваше во првите моменти-13 загинати и петмина во животозагрозувачка состојба

Има голем број повредени, 13 се загинати, а петмина се во сериозна животозагрозувачка состоба. Најголем дел од повредените и загинатите се од Гостивар. Ги посетив семејсвата, не се моменти за […]

Вести

За 200 евра месечно Таравари ќе се советува самиот себе си

Министерот за здравство и невролог на скопските клиники Арбен Таравари за 200 евра, односно 12.000 денари месечно е именуван за национален советник – за тие пари требало, освен другите колеги […]

Вести

Господине Таравари, ајде да ги провериме фактите – дали за десет дена починаа шест дечиња?!

Министерот за здравство, Арбен Таравари, во период кога починаа шест мали деца во болниците, реши да и држи предавања на јавноста како да ги читаат вестите на порталите, на кој […]

Политички партии

Под раководство на Таравари, здравството станува сининоним за негрижа

Денеска сме овде пред министерството за здравство за да му дадеме совет на неспособниот министер Таравари дека кога во државата има сериозна ситуација, опасна болест за чие ширење тој лично […]

Политички партии

Министерот Таравари треба да има одговорност за епидемијата и смртните случаи во Симница

Гостиварскиот огранок на најголемата албанска опозициска партија, БЕСА изрази длабоко сочувство кон семејството на починатите од селото Симница, посочувајќи дека министерот за здравство, Арбен Таравари се однесувал несериозно кога случај […]

Вести

Таравари ја призна неспособност и незнаење како да се справи со сериозна здравствена закана

Денеска пред да започне прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ беше пуштено видео од обраќањето на министерот за здравство Арбен Таравари.На видеото тој вели: „Би сакал да ве известам дека од почетокот на […]

Вести

Кога се работи за смртни случаи Министерството за здравство треба многу посериозно да работи

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска во денешеното гостување во Вестите на Алфа телевизија истакна дека бара оставка од министерот за здравство Арбен Таравари, бидејќи се работи за сериозен случај со […]