Ознака: Ардијан Амзоски

Македонија

На распит за “Рекет“ денес и бизнисменот Ардијан Амзоски 

Денес во Обвинителството за организиран криминал и корупција е повикан бизнисменот Ардијан Амзоски, сопственик на фирмата “Дрим Билдинг“ од Струга. Тој треба да даде потребни известувања во врска со случајот […]