Ознака: ариевска раса

Занимливости

Таен експеримент на нацистите: Во Кандидо Годои се раѓаат само синооки и русокоси близнаци

Вишата раса луѓе, според перцепциите на нацистите се синооки и русокоси Германци, како што впрочем изгледаат сите жители во едно бразилско гратче. Она што е најчудно, е што во тоа […]

Вести

Напаѓачот од Минхен се гордеел што е роден на истиот ден со Хитлер

Германското момче со иранско потекло кое минатата недела во шопинг центар во Минхен уби девет лица, бил десничарски екстремист, занесен од Хитлер, и истиот ги мразел Турците и Арапите, пишува […]