Ознака: армија

Вести

Медицински персонал на Армијата се приклучува во борбата против Ковид

– Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени установи во борбата против ковид пандемијата. […]

Вести

Армијата се вклучува во обезбедување на здравствените установи, Прилеп чека одлука за карантин

Армијата од денеска се очекува да се вклучи во обезбедување на здравствените институции. Ќе се обезбедуваат клиниките во Скопје, поголемите болници во главниот град, како и болниците во Тетово, Битола, […]

Вести

Армијата се вклучи во тестирањата за Ковид-19

Министерството за здравство информира дека Армијата на Република Македонија со поддршка се вклучи во тестирањето на граѓаните од коронавирусот. Тим од техничкиот персонал од Воено медицинскиот центар почна на терен, […]

Вести

Армијата од утре ќе биде на границите и покрај виталните објекти

Во моментов во Дебар и Центар Жупа  има околу 80 припадници на Армијата кои извршуваат задачи, асистенции и поддршка на МВР и Министерството за здравство. Армијата ќе чува и витални […]

Видео Политички партии

Влатко Ѓорчев и Никола Мицевски гласале за АРМИЈА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА? – говореше Нола Исмајловска

Влатко Ѓорчев и Никола Мицевски гласале за АРМИЈА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА? Како и друго 5 пратеници на ВМРО-ДПМНЕ. Како што може да се види во видеово за ова беа обвинети […]