Ознака: Арсенал – трансфери лето 2013

Меѓународен фудбал

Рами во Арсенал?

Дефанзивецот од екипата на Валенсија, Адил Рами, е на листата желби на екипата на Арсенал, пренесуваат англиските медиуми. Според информациите кои ги пренесуваат тамошните медиуми, тренерот на Арсенал веќе некое […]

Меѓународен фудбал

Венгер заинтересиран за Касерес

Уругвајскиот интернационалец од екипата на Јувентус, е голема желба на тренерот на Арсенал, французинот Арсен Венгер. Дефанзивецот од Јувентус, Мартин Касерес, како што пренесува „ТалкСпорт“, ги освоил симпатиите на Арсен […]

Меѓународен фудбал

„КОНЕЧНО“ некој се сети во Арсенал, буџет од 70 милиони евра за Венгер

По разочарувачката недела откако тимот на Арсенал беше елиминиран од ФА Купот, па доживеа голем пораз од екипата на Баерн од Минхен во рамките од 1/8 од Лигата на Шампионите, […]