Ознака: Арсенал – трансфери

Меѓународен фудбал

Рами во Арсенал?

Дефанзивецот од екипата на Валенсија, Адил Рами, е на листата желби на екипата на Арсенал, пренесуваат англиските медиуми. Според информациите кои ги пренесуваат тамошните медиуми, тренерот на Арсенал веќе некое […]

Меѓународен фудбал

Венгер: Имаме пари за Фалкао!

Тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал, французинот Арсен Венгер, изјави дека клубот би можел да го доведе во своите редови колумбискиот интернационалец од редовите на Атлетико Мадрид, Радамел Фалкао, но, со […]

Меѓународен фудбал

Касерес „интересен“ и за Манчестер јунајтед

Алекс Фергусон е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведе играчот на Јувентус, Касерес. Уругваецот е на листата на желби на повеќе европски клубови, но се чини дека најзаинтересирани […]