Ознака: арсенал

Меѓународен фудбал

Шалке: Арсенал нема пари за Хунтелар

Се погласни се шпекулациите дека Арсен Венгер во јануарскиот трансфер-период ќе го доведе холанѓанецот Клас Јан Хунтелар во редовите на Арсенал. Сепак, тимот на Шалке потенцира дека англискиот премиерлигаш нема […]

Меѓународен фудбал

Арсенал склучи нов договор со “Fly Emirates” вреден 150 милиони фунти

Логото на “Fly Emirates” ќе се појавува на дресовите на Топџиите до крајот на сезоната 2018/2019, а извршниот директор на Арсенал, Иван Газидис беше воодушевен кога го објави ова.  Тој […]

Меѓународен фудбал

Росицки во Рома

Искусниот фудбалер на Арсенал е на пат да го засили тимот на Рома. Според одредени шпекулации кои се појавија во оваа недела, Томаш Росицки би можел во јануарскиот трансфер-преоден рок […]