Ознака: Артан Груби

Вести

СЛУЖБЕНИОТ „ПАСАТ“ НА ГРУБИ ГО ОШТЕТИЛА ЖЕНА

СЛУЖБЕНИОТ „ПАСАТ“ НА ГРУБИ ГО ОШТЕТИ ЖЕНА: Првиот вицепремиер не ја познава и не знае зошто го искршила ветробранското стакло Пред Собранието, вчера околу 12.00 часот, 38-годишна жена го искршила […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Дали Артан Груби со своето преведување или со својата работа за Хашкиот трибунал го “испрати” Хашим Тачи во Хаг!?

Дали може да следува еден внатре албански конфликт поврзан со случајот жолта куќа и работата на Специјалниот суд во Хаг посветен на злосторствата направени од страна на УЧК? Минатата недела […]

Вести

Нов црн рекорд: 535 новозаразени од корона денеска

Вицепремиерот Артан Груби во вечерашното гостување на ТВ24 ја објави последната статистика за бројот на заразени од Ковид-19. Тој истакна дека во изминатите 24 часа се регистрирани нови 535 заразени, […]

Вести

Огромен апсурд на Груби: Субвенционирање на приватни компании кои ќе вработат лица од етничките заедници

Владата ќе ги субвенционира приватните компании кои ќе вработат Албанци или граѓани од другите помали етнички заедници, најави првиот вицепремиер Артан Груби. Груби додаде дека оваа мерка во Влада ќе […]

Вести

Артан Груби со шлаканици го избркал Драги Рашковски: Физичка пресметка за добро уредениот кабинет

Од владини неофицијални извори, „Вечер.мк“ дознава дека вчера се случила физичка пресметка меѓу вицепремиерот Артан Груби и владиниот генерален секретар Драги Рашковски. Нетрпеливоста меѓу нив двајца постоела од самиот почеток […]

Вести

АРТАН ГРУБИ САМОУВЕРЕНО: СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ НЕРВОЗНИ ЗАШТО ЗНААТ ДЕКА ТОА ШТО ДУИ ЌЕ НАУМИ – ТОА И РЕАЛИЗИРА

АРТАН ГРУБИ САМОУВЕРЕНО: СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ НЕРВОЗНИ ЗАШТО ЗНААТ ДЕКА ТОА ШТО ДУИ ЌЕ НАУМИ – ТОА И РЕАЛИЗИРА Во интервју во Дневникот на „Сител“, Артан Груби одговори на реакциите на […]

Избор на уредникот

Артан Груби: „УЧК ја води владата на Република Македонија“

Артан Груби: „УЧК ја води владата на Република Македонија“ Си реков да ве потсетиме. Вакво потценување, под*бавање и тоа јавно од страна на Груби ретко се гледа. Си ги измачка […]

Македонија

Груби: Законот за јазици обезбедува мир и добри меѓуетнички односи

Ниту една цена за имплементација на некој закон не е поголема од цената на мирот и добрите меѓуетнички односи, а зaконoт за јазици тоа го носи, вели пратеникот на ДУИ […]