Ознака: Артуро Сандовал

Култура

Канческа-Милевска се сретна со Артуро Сандовал

Американскиот џез-музичар со потекло од Куба Артуро Сандовал, кој важи за еден од најпознатите изведувачи на труба во светот, пред вечерашниот настап на „Охридско лето“ попладнево беше примен од министерката […]