Ознака: асанж

Вести

Животот на Асанж е во опасност, во затворот во кој го држат почина затвореник од КОРОНАВИРУС

Животот на Асанж е во опасност, во затворот во кој го држат почина затвореник од КОРОНАВИРУС Условите во затворот во Белмарш, каде се наоѓа Џулијан Асанж, се полоши отколку Лондон […]

Вести

Асанж вети во 2013-та нови документи

Основачот на контроверзниот интернет ресурс WikiLeaks кој објавува доверливи политички документи, Австралиецот Џулијан Асанж, вети дека во 2013 година ќе објави милиони нови документи и изјави дека е подготвен да […]

Вести

Асанж: Темни сили се надвиле над интернет

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж предупреди дека темни сили се надвиле на интернет и дека државните агенции и големите компании кои се етаблирале во онлајн бизнисот располагаат со многу информации […]