Ознака: асбах

Вести

Исламска држава стои зад нападот во Ансбах

Агенцијата Амак, официјалното гласило на таканаречената Исламска држава, денеска соопшти дека нападот во близина на музичкиот фестивал во германскиот град Ансбах, во кој беа повредени 15 лица, го извел борец […]