Ознака: Аспирин

Нега и убавина

Аспиринот прави чуда за вашата коса: Ако се користи на овој начин, косата ќе ви биде посјајна, погуста и без првут

Наместо да трошите пари на скапи шампони и препарати, испробајте некои од природните решенија. Доколку имате масна коса, коса без сјај или често ви се јавува првут, уште денеска започнете […]

Вести

Аспиринот ќе се тестира како можен лек против Ковид-19

Аспиринот, широко користен лек, кој се препорачува против тромбоза, ќе биде тестиран како можен лек против Ковид-19 во едно од најголемите испитувања во Велика Британија. Најмалку 2.000 случајно избрани пациенти […]

Живот

Вкусни и многу здрави: Црешите имаат подобар ефект од аспиринот

Црешите векови наназад се познати како овошје на добар глас кои имаат многу лековити својства. Црешите се многу богати со антиоксиданси, а истражувањето покажало дека поволно влијаат на превенција од […]

Живот

Овој лек го земаме на своја рака, а носи сериозни последици

Некои истражувања од порано покажуваат дека аспиринот може потенцијално да го намали ризикот од срцеви напади и рак, а некои пак укажуваат на тоа дека евентуалните непосакувани ефекти од аспиринот, […]

Занимливости

Ставете аспирин во машината за перење алишта – Резултатот е неверојатен

Кога еднаш ќе дознаете зошто ставањето на аспирин во Вашата машина за перење алишта е препорачливо, ќе останете навистина изненадени. Овој совет ќе Ви помогне околу перењето на бели алишта, […]

Занимливости

Исперете ги алиштата со ОВА: Ниту еден детергент нема подобро да ги избели

Доколку ова го ставите во белите алишта, тие ќе бидат како нови.Откако носиме на себе бела облека неколку месеци, многу тешко може да остане бела, туку посивува, т.е станува валкано […]