Ознака: астрологија

Хороскоп

Луѓето од овие хороскопски знаци имаат најголема шанса да извршат злосторство

Кои три хороскопски знаци имаат тенденција да извршат најголеми злосторства?Врз основа на истражувања спроведени во ФБИ, од сите 12 знаци во зодијакот овие 3 поседуваат најголем криминален потенцијал. РАК Раковите […]

Хороскоп

Во втората половина на 2017 на ОВОЈ хороскопски знак ќе му се посреќи

За Скорпиите следува одличен период и многу можности за нови почетоциКонечно Сатурн го напушта вашиот знак па вие ќе добиете чувство на слобода, духовен напредок, додека вашата физичка енергија ќе биде […]

Издвојуваме

Што ќе се случува со Република Македонија? – хорарна анализа

  Нашиот познат астролог Снежана Штрковска на својата Фејсбук фан страна објави анализа за ситуацијата во Македонија направена со помош на хорарна астрологија. Хорарната астрологија е гранка на астрологијата која дава […]

Живот

Викенд хороскоп за 25- 26.02.2017: Пресврт во љубовниот живот за Ракот, а Стрелецот има љубовни проблеми

Викенд хороскоп за 25- 26.02.2017: Пресврт во љубовниот живот за Ракот, а Стрелецот има љубовни  проблеми Овен Непотребно се чувствувате запоставени од страна на колегите. Ќе учествувате во неколку кавги кои […]

Хороскоп

За два хороскопски знаци март ќе биде месец на љубовта

Станува збор за два хороскопски знаци кои можат да очекуваат многу убави работи на полето на љубовта.БлизнациОчекувајте подобрување на љубовните врски во текот на март 2017-та. Очекувајте многу емоции, но […]

Хороскоп

Дневен хороскоп за 16.02.2017: Бикот ќе започне нова романса, Ракот ги губи нервите

Дневен хороскоп за 16.02.2017: Бикот ќе започне нова романса, Ракот ги губи нервитеОвен  Сѐ ќе постигнете на време. Доколку имате хоби, уживајте во него. Размислете и погледнете колку сте далеку […]

Хороскоп

Дневен хороскоп за 14.02.2017: Ракот ќе добие понуда за врска, Близнаците ќе влезат во караница со партнерот поради пријател

Дневен хороскоп за 14.02.2017: Ракот ќе добие понуда за врска, Близнаците ќе влезат во караница со партнерот поради пријателОвен Денешниот ден ќе ви донесе блиска средба со партнерот и не […]

Хороскоп

Викенд хороскоп за 11- 12.02.2017: Водолијата ќе замине на патување, Овенот депресивен

Викенд хороскоп за 11-12.02.2017: Водолијата ќе замине на патување, Овенот депресивенОвен Денес може да се почувствувате изморено и депресивно, но мислете позитивно, па има само уште еден ден до викендот. […]