Ознака: Атанас Кировски

Вести

Лицемерието на Телма и Саки продолжува: Статусот на Јовановски е повик за војна а командант Соколи не направил ништо лошо, само сакал да држи прес

Актерот Владо Јовановски деновиве се најде под канонада напади од опозициските мегафони, поради свој Фејсбук статус, во кој предупреди дека политичката криза која ја предизвика Зоран Заев може да не’ […]

Вести

Кировски: Победник е оној кој што освоил повеќе мандати

Директорот на ТВ Телма, Атанас Кировски кој отворено застанува на страната на СДСМ учествуваше и на нивните протести, вели дека победник на изборите е оној кој што освоил повеќе мандати. […]

Вести

Тага и солзи во Телма по победата на Трамп

Главниот уредник на ТВ Телма Атанас Кировски не ја криеше својата емотивна вознемиреност после големата победа на Доналд Трамп над Хилари Клинтон во Претседателската трка во САД.-Сите оние што ликуваат […]