Ознака: атентат

Балкан

Ова е човекот кој сакаше да го убие претседателот на Србија (ФОТО)

Едно лице осомничено дека преку социјалните мрежи му се заканувало на српскиот претседател Александар Вучиќ со убиство е уапсено во Пирот. Заканите кон претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги испрати […]

Вести

Нарачателите и извршителите останаа мистерија: 25 години од атентатот врз Киро Глигоров

Пред 25 година врз претседателот, Киро Глигоров беше извршен атентат, а оттогаш иако имаше бројни заложби и ветувања дека нарачателите и извршителите ќе бидат пронајдени и донесени пред лицето на […]

Балкан

Обид за атентат врз грчкиот претседател

Непознат човек се обидел да го пробие полицискиот кордон и да го нападне грчкиот претседател Прокопис Павлопулос при одбележувањето на свеченоста „Денот на независноста“ на Грција, во моментите кога положи […]

Вести

Мајката на Кацифас кој беше убиен од албанската полиција се заканува дека ќе го убие Еди Рама

Засилено е обезбедувањето околу домот на албанскиот премиер Еди Рама и ограничено му е движењето во јавноста, по јавно упатената закана од мајката на Констандинос Кацифас дека ќе ја одмазди […]

Вести

Спречен атентат врз британската премиерка Тереза Меј

Британските безбедносни служби спречиле двајца исламисти кои планирале да извршат атентат врз премиерката Тереза Меј, информираше директорот на службата МИ-5 Ендрју Паркер.Паркер за планираниот атентат вчера го информирал владиниот Кабинет, […]

Вести

Свесно креираната хистерија против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров од страна на СДСМ

Свесно креираната хистерија против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров од страна на СДСМ и соросовите медиуми, вчера резултираше со обид за убиство на висоскиот фунционер на ВМРО-ДПМНЕ, кој до […]