Ознака: атиџе

Сцена

Ли Кертис: Атиџе ми остави тегла – ветив половина за мене, половина за нив

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе. -Изненадување. Директно од изворот. […]

Живот

Атиџе со Оскар во рацете би било победа за добрината, скромноста и човечноста

Си го повторив „Медена земја“ по втор пат. Го гледавме заедно со мојата едно и пол годишна ќерка која умно седеше и беше воодушевена од работите кои ѝ се познати: […]

Сцена

„Медените“ се подготовени за црвениот килим во Лос Анџелес

Екипата на „Медена земја“ е подготвена за црвениот килим. Според најавите македонската дизјанерка Тања Кокев е креаторка на смокинзите на Љума и Даут. Таа треба да се погрижи и за […]

Сцена

Подготвена за Оскарите: Атиџе со нова фризура ќе блесне на црвениот килим и ќе им парира на холивудските ѕвезди

Атиџе од документарниот филм „Медена земја“ кој е номиниран во две категории на „Оскарите“ си ги започна подготовките за доделувањето на најпрестижните награди. Таа ја промени бојата на косата и […]