Ознака: атлетика

Занимливости

Смешна цензура на иранската национална телевизија за време на Светското првенство во атлетика „Доха 2019“ (ВИДЕО)

Иранците отишле едно ниво погоре во обидот да се скрие голотијата од машките очи. Но, цензурата понекогаш дава и контра ефект, како на пример на следново видео, каде што наместо […]

Видео

Видео: Секси атлетичарка се прослави по заводливото загревање

Австралиската атлетичарка Мишел Јенки одушеви со брзината, но и со убавината. Австралијанката на Светското јуниорско првенство во Барселона убедливо победила на 100 метри со пречки, но воодушевила и со своето […]