Ознака: атракција.

Љубов и секс

Што најпрво забележуваат мажите кај жената? – Не е тоа што мислите!

Кога момците и девојките се запознаваат, во првите 10 секунди, момчето во поголемиот дел од времето гледа во нејзините усни. Меѓутоа, ако постои уште еднаш детал, одвај чека да го […]

Занимливости

Одморалиштето на Хитлер е нова туристичка атракција

Германски инвеститори го претвориле запуштеното нацистичко одморалиште Прора на брегот на Балтичкото море во туристички центар по повеќегодишната обнова. Локалните власти официјално и доделиле статус на одморалиште на оваа локација, […]

Мода

Полничките манекенки се попопуларни во светот на модата

И минатата 2017 година полничките девојки доминираа на модните писти. Еве некои од дамите со малку повеќе килограми од вообичаено, кои се повеќе го освојуваат светот на модата… Ешли Грејм […]

Сцена

Нова авантура на Тони Зен

По учеството во Vip Survivor кога ја откривме храбрата и силна страна од неговата лучност како и неговиот авантуристички дух, Тони Зен најавува нова авантура во периодов што следува, овој […]