Ознака: ауди

Занимливости

Tинејџер го возел своето „Ауди“ со 246 км/час, еве со какви последици се соочува

19-годишно момче од Онтарио, Канада, било запрено од канадските полициски служби и уапсено поради тоа што возело автомобил Ауди со брзина од 246 км/час. Бидејќи драстичното пречекорување на брзината не […]

Вести Македонија

Ноќеска тешка сообраќајка во Скопје

Во Секторот за внатрешни работи Скопје ноќеска по полноќ  било пријавено дека на крстосницата од улиците „Париска“ и „Варшавска“ патничко моторно возило “Ауди“ со скопски регистерски таблички управувано од 19-годишниот […]

Технологија

„Ауди“ се вклучува во проектот за воздушни такси во Инголштад

„Ауди“ ја пренесува мобилноста во третата димензија. Минатата недела во Берлин беше потпишан посебен документ за намерите на компанијата. Брам Шот, Извршен директор и член на Управниот одбор задолжен за […]

Автомобилизам

Успешна приказна – 8 милиони Audi автомобили со Quattro погон

Историски момент, јубилејниот Audi Q5 излезе од производствена лентаПоследниот чекор во развојот на quattro е новата ултра технологијаБрендот Audi  прославува еден посебен настан, кој исто така се вклопува со овој […]

Автомобилизам

Во иднина автомобилите ќе разменуваат информации со патната инфраструктура

Компанијата „Ауди“ учествува во шест проекти, чија цел е да се подобри комуникацијата меѓу автомобилите, но и меѓу автомобилите и инфраструктурата.Ауди се приклучи на експерименталната програма Digital Motorway Test Bad, […]

Регион

Полициска потера во Нови Сад: Летале евра од црно Ауди!

Во акција на оперативците на полицијата од Нови Сад, денес уапсени се тројца мажи, кои се обиделе да избегаат од полицијата со возило марка „Ауди”.Драмата почнала нешто по 12.30 часот, […]

Црна хроника

Момче со автомобил усмрти таксист

Дваесет и шестгодишниот Х.А. од Возарци со возило „ауди А-3“ удрил во таксистот од Кавадарци, кој утринава беше пронајден мртов покрај своето такси возило во кавадаречко, информираа од МВР.-Во периодот од […]

Автомобилизам

Пет милиони автомобили Audi со QUATTRO погон – победа на супериорната технологија

Пет милионитиот автомобил Audi со QUATTRO погон излезе од производната лента33 години успех со QUATTRO погон на пат и во мотоспортот AUDI AG прославува еден многу специјален настан – 5 000 000 […]

Автомобилизам

Audi A4 повторно e “Најдобар во сите класи” според извештајот на DEKRA за користени автомобили

  Audi А4 повторно се најде на врвот, според извештајот 2012 на DEKRA за користени автомобили со најниска стапка на грешка. Тоа значи дека Audi пет патипо ред е најдобар во […]

Фото

Новата супер јахта на Ауди

Audi го презентираше концептот за својата нова супер-јахта кој го изработи тим од креативни луѓе при германскиот технички факултет менторирани од Stefanie Behringer.   Префинетата јахта претставува спој на стил, моќ […]