Ознака: ауди

Црна хроника

Запалено Ауди во Скопје, кој дивее со колите?

Запалено Ауди во Скопје, кој дивее со колите? Денес, во утринските часови во МВР Скопје било пријавено дека на паркинг на ул.„Ресенска“ паркирано патничко моторно возило „ауди А8“ со скопски […]

Занимливости

Tинејџер го возел своето „Ауди“ со 246 км/час, еве со какви последици се соочува

19-годишно момче од Онтарио, Канада, било запрено од канадските полициски служби и уапсено поради тоа што возело автомобил Ауди со брзина од 246 км/час. Бидејќи драстичното пречекорување на брзината не […]

Вести Македонија

Ноќеска тешка сообраќајка во Скопје

Во Секторот за внатрешни работи Скопје ноќеска по полноќ  било пријавено дека на крстосницата од улиците „Париска“ и „Варшавска“ патничко моторно возило “Ауди“ со скопски регистерски таблички управувано од 19-годишниот […]

Технологија

„Ауди“ се вклучува во проектот за воздушни такси во Инголштад

„Ауди“ ја пренесува мобилноста во третата димензија. Минатата недела во Берлин беше потпишан посебен документ за намерите на компанијата. Брам Шот, Извршен директор и член на Управниот одбор задолжен за […]

Автомобилизам

Успешна приказна – 8 милиони Audi автомобили со Quattro погон

Историски момент, јубилејниот Audi Q5 излезе од производствена лентаПоследниот чекор во развојот на quattro е новата ултра технологијаБрендот Audi  прославува еден посебен настан, кој исто така се вклопува со овој […]

Автомобилизам

Во иднина автомобилите ќе разменуваат информации со патната инфраструктура

Компанијата „Ауди“ учествува во шест проекти, чија цел е да се подобри комуникацијата меѓу автомобилите, но и меѓу автомобилите и инфраструктурата.Ауди се приклучи на експерименталната програма Digital Motorway Test Bad, […]

Балкан

Полициска потера во Нови Сад: Летале евра од црно Ауди!

Во акција на оперативците на полицијата од Нови Сад, денес уапсени се тројца мажи, кои се обиделе да избегаат од полицијата со возило марка „Ауди”.Драмата почнала нешто по 12.30 часот, […]