Ознака: аукција

Сцена

На аукција сетот за инфузија што „му пресуди“ на Мајкл Џексон

Роднина на Мајкл Џексон тврди дека ја има последната кеса за инфузија, што „кралот на попот“ ја примил, а којашто поради количината на „пропофол“ била фатална по неговиот живот. Сега […]

Занимливости

Купила вазна за 56 долари и ја заборавила: По пола век сфатила дека дома има непроценливо богатство

Заборавена вазна, купена одамна за 56 долари е продадена на аукција во Хонг Конг во саботата за 9 милиони американски долари, откако е откриена во домот на една постара жена […]

Љубов и секс

Девојка ја ставила својата невиност на аукција: Еве колкава е нејзината цена

Како што рекла, добила инспирација читајќи ги вестите за девојките кои го направиле истото. Девојка од Австралија ја ставила својата невиност на аукција и планира да ја продаде на тој […]

Занимливости

Зелениот автомобил „Бритиш лејланд мини” на Мистер Бин ставен на аукција

Зелениот автомобил „Бритиш лејланд мини” којшто комичарот Роуан Еткинсон со години го возеше во серијата „Мистер Бин” е ставен на аукцијата под наслов „Икони и легенди од Холивуд”. Почетната цена […]

Вести

Британска манекенка киднапирана во Милано и ставена на аукција на интернет

Британска манекенка била ставена на аукција на Интернет, со почетна цена од 353 илјади долари, откако била киднапирана, кога отишла на лажна фотосесија во Милано, Италија.Дваесетгодишната Британка била киднапирана на […]

Занимливости

Свилените гаќички на љубовницата на Хитлер продадени на аукција: Да не претерале со цената?

Аукцијата е организирана во 70-тите години откако американски војник од Втората светска војна ги понел дома како сувенир.Свилените гаќички со розова боја, украсени со чипки, ги носела Ева Браун за […]

Видео

Плати 8 милиони евра за регистарска табличка на која има само буква и бројка!

Индискиот бизнисмен Балвиндер Сахани, кој живее во Дубаи, на аукција платил повеќе од 8 милиони евра за да купи регистерска табличка на која пишува само Д5 за да си ја […]