Ознака: „Аурора“

Вести

Пожар кај „Аурора“ во Берово, гостите евакуирани

Пожар избува попладнево во шумата во близина на хотелскиот комплекс „Аурора“ во Берово, јавува „Независен“. Гостите во хотелот биле евакуирани. Пожарот е локализиран и речиси изгаснат, сведочат дел од гостите […]