Ознака: афери

Избор на уредникот

Амди Бајрам смета дека е подобро тој да е претседател на ВМРО, алудирајки на наместениот конгрес и изборот на Мицкоски

Амди Барјам се исмеа, ама сериозно се исмеа со ДПМНЕ односно со изборот на Мицкоски. Како што рече во својот настап на ТВ рече дека сите тие се за него […]

Вести

СДСМ пред дебакл и во Кавадарци, огранокот во паника со измислени афери по примерот на Чауш

Општинската организација на СДСМ во Кавадарци целосно го загуби тлото под нозете и во очај и паника, а по совет од централата на Бихаќка се обиде да подметне Чаушовско сценарио […]

Вести

Петровски: Ниту еден понуден аргумент на опозицијата не го издржа тестот на времето

„Претходните избори беа фер, и овие избори мораат да бидат, меѓутоа ова што се случи беше наметната криза, којашто е лажна, а тоа се докажа во последните две и пол […]

Сцена

Првата старлета во светот се кае за своето минато

Тара Палмер-Томкинсон била една од првите лица кои се познати само затоа што се познати. Членката на британската аристократија, на која принцот Чарлс ѝ е кум, некогаш ги красела страниците […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Народот е строго против деструкцијата и измислиците од Фабриките за афери на СДСМ

Медиумите кои не известуваат кога СДСМ тепа невини граѓани по улица, продолжуваат со непринципиелното и небалансирано информирање.Интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ ТВ 24 Вести и ТВ Телма вчера во […]