Ознака: Афион

Кулинарство

Љубители на мак, навалете: Рецепт за мирисен колач со афион, чоколадо и портокал

Нема да мора премногу да ги убедуваме љубителите на афион да го пробаат овој десерт. Семето од афион, портокалот и чоколадото совршено се комбинираат во овој едноставен колач за кој […]

Кулинарство

Ванилици со афион

Вкусни посни колачиња, малку поинакви од обичните ванилици, но неверојатно вкусни. Потребно е: 250 г маргарин, на собна температура. 130 г шеќер во прав. 1 кесичка ванилин шеќер. 300 г […]