Ознака: аца лукас

Сцена

Се снима филм за животот на Аца Лукас, а главната женска улога и се нуди на неговата поранешна сопруга!

– Што се однесува до ликот на Аца Лукас, интересен би бил младиот актер Владимир Ковачевиќ. Би можел верно да го игра Лукас, само ако Аца одлучи така – објасни […]

Сцена

Му давале бакшиш, па барале да им го врати: Аца Лукас веќе нема да пее на ромски свадби

Аца Лукас се изјасни дека веќе никогаш нема да пее на ромски свадби бидејќи се чувствувал понижен и покрај убавите пари што ги добивал. -Тоа се глупости. Нема никогаш да […]

Сцена

Го прашаа Аца Лукас што мисли за кавгата помеѓу Цеца и Јелена, еве што одговори!

Српскиот пејач Аца Лукас (52) е голем пријател со Цеца Ражнатовиќ, а како што изјавил, иако сега не е толку близок со Јелена Карлеуша, смета дека таа е добар човек, […]

Сцена

Аца Лукас по повод хаосот на српската естрада по мекиците на Цеца, со своја изјава

Аца Лукас по повод хаосот на српската естрада по мекиците на Цеца, со своја изјава Додека во Србија меѓу тнр. ѕвезди на естрадата владее страв и паника по информацијата дека […]

Сцена

Аца Лукас на соседите им приреди нешто кое ќе го паметат засекогаш

Аца Лукас направи вистинско изненадување за соседите, случајно, седна на пијаното и ја остави вратата од терасата отворена. Пејачот ги воодушеви соседите и им одржа концерт кој траел повеќе од […]

Сцена

Аца Лукас раскина со манекенката од Германија: „Бригита сама себе си се шутна“

Аца Лукас неодамна раскина со манекенката Бригита Алиловиќ, со која беше во врска повеќе два месеци. Се тврди дека тоа се случило откако таа на пејачот му предложила да остави […]

Сцена

Пејачот што не ја забележувал Јелена Карлеуша, а таа била заљубена во него

Популарната пејачка Јелена Карлеуша пред многу години била вљубена во пејачот Жељко Шашиќ. Но, тој воопшто не ја забележувал. Знам дека ѝ се допаѓав, таа доаѓаше често на моите настапи. […]

Сцена

Чувајте се гмизавци! Војната допрва почнува! Аца Лукас “полуде“ затоа што не замина за Австралија

Српскиот пејач Аца Лукас дефинитивно нема да може да ја одржи турнејата во Австралија затоа што визата по втор пат не му е одобрена и покрај тоа што испратил доказ […]