Ознака: аца лукас

Сцена

Ја претепа поранешната сопруга, а сега таа го моли: Соња Вуксановиќ повторно му се врати на Аца Лукас само поради оваа причина

Познатиот српски пејач Аца Лукас според српските пишувања повторно се смирил со својата поранешна сопруга Соња Вуксановиќ. Имено помирувањето се случило пред неколку месеци, а парот се гледа далеку од […]

Бавча

ЛУКАС: За 1 сат настап земам 50.000 евра, па видете кој шмрка, кој да се слика!

Изгледа го изнервираа што нон стоп го прозиваат дека шмрка па Ацо Лукас одговори во негов стил. “За сат наступа тапнем 50 000 еврића колико сиротињска стока не може цео живот […]

Сцена

Искршени тоалети, заборавени хулахопки по концертот на Аца Лукас во Скопје

По завршувањето на концертот на турбофолкерите Аца Лукас, Милица Павловиќ и Пеѓа Меденица во Скопје, салата „Борис Трајковски“ во Скопје е речиси демолирана. Искршени тоалети, заборавени женски хулахопки, прашкаста материја […]

Сцена

Овие балкански ѕвезди лежеле во затвор

Голем дел од пејачите и пејачките од српската естрада доживеале барем една ноќ да бидат во затвор, а причините се различни. Неверојатно, но нивната популарност по затворското искуство порасна преку […]

Сцена

Влошена здравствената состојба на Аца Лукас, откажан неговиот настап во Охрид

Иако многубројните фанови од Македонија и од Балканот кои во моментов се во Охрид со нетрпение го очекуваа настапот на Аца Лукас во Охрид, за жал стигна известување дека истиот […]

Сцена

Аца Лукас го прекина настапот, па заврши во болница

Српските медиуми јавуваат дека пејачот Аца Лукас во средата го прекинал натапот во Будва бидејќи му се слошило и завршил во болница. Пејачот имал проблем со гласните жици, најверојатно поради […]

Сцена

Аца Лукас предоцна ги забележа фотографите па се раскомоти

Еден од најпознатите фолк пејачи на балканските простори Аца Лукас овие денови ужива на краткиот одмор во Црна Гора. Пејачот по еден настап покрај црногорското приморје овие денови вистински ужива […]

Сцена

Ја навреди нејзината болна мајка: Карлеуша никогаш нема да му ги прости овие зборови на Лукас

Пејачката Јелена Карлеуша во една утринска емисија во Србија откри дека пејачот Аца Лукас ја загубил неа како еден верен пријател од естрадата. Јавноста се шокираше кога утрово дозна дека […]