Ознака: Аце Коцевски

Македонија Политички партии

Србија ќе стане белградски пашалак

Додека премиерот Заев декларативно на големо гради добрососедски односи со соседите, потпишувајќи договор и распродавајќи ги националните и државните интереси, градоначалникот Коцевски не ги бира зборовите и јавно упатува навредливи […]

Вести

Аце Коцевски остварил приход од 2 милиони евра за само 4 години

Свиркачите на интернет објавија дека Коцевски остварил приход од 2 милиони евра за само 4 години во неговата градежна фирма Афион, објави телевизија Алфа.Трето продолжение на скандалозните објави од свиркачи […]

Вести

Аце Коцевски тендераш и криминоген функционер, во трка за градоначалник на Велес

Владеачката СДСМ со стари, компромитирани и со тешки криминали поврзани кадри оди на локалните избори на 15-ти октомври. Таков пример има во Велес, каде СДСМ повторно на изборите излегува со […]