Ознака: ајвар

Кулинарство

Рецепт за посна пица со ајвар и печурки: Крцкава и сочна, се спрема за час!

Дали има нешто подобро од започнувањето на денот со вкусен појадок во форма на најпопуларниот италијански специјалитет – пица? Не секогаш мора да биде со сувомеснати производи и сирење; всушност, […]

Сцена

Е, ова е домаќинка: Пејачката Сека Алексиќ прави ајвар и пие ракија!

Пејачката српска пејачка Сека Алексиќ ужива со семејството во нејзиниот дом во Стара Пазова. Сека своето слободно време го поминува дома, каде ужива со своите синови Јаков и Јован и […]

Кулинарство

Важни совети: Многу домаќинки ги прават овие грешки додека приготвуваат ајвар

Ајварот е неизоставен дел од зимницата и омилениот во многу домови. Некој го сака лут, некој благ, некој со модар патлиџан, но сигурни сме дека во секој случај не можете […]

Сцена

Вака изгледа Јелена Ѓоковиќ кога прави ајвар

Сопругата на најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ покажа како подготвува зимница. Имено, Јелена преку социјалните мрежи покажа како подготвував ајвар. „Ајвар по наше“, напиша таа во описот […]