Ознака: Ајфелова кула

Сцена

Познатиот српски пејач на денот на вљубените ја запроси својата девојка- за оваа глетка сонува речиси секоја девојка

Популарниот српски рапер Цоби сподели фотографии со своите фанови како и видео снимка која буквално ги разнежни фановите поради тоа што тој го направи на денот на вљубените. Имено тој […]

Вести

Ајфеловата кула привремено затворена поради снег

Ајфеловата кула денеска е привремено затворена поради обемни врнежи снег, соопшти администрацијата на споменикот. Пристапот на туристи до Ајфеловата кула постојано се забранува во услови на лошо време. Локалните власти […]

Занимливости

Ајфелова кула ќе добие стаклен заштитен ѕид

Ајфеловата кула во Париз ќе биде обезбедена со стаклен заштитен ѕид, кој ќе се гради според плановите на австрискиот архитект Дитмар Фајхтингер.Изградбата треба да започне денеска, а ќе трае половина […]

Вести

Уапсено едно лице кое се обидeло да влезе во Ајфеловата кула со ладно оружје

Едно лице е уапсено во обид да влезе во Ајфеловата кула носејќи ладно оружје, во што било спречено од безбедносните контроли, јавува дописникот на МИА.Настанот се случи синоќа околу 23 […]

Вести

Ајфеловата кула вечерва во мрак поради терористичкиот нападот во Манчестер

Ајфеловата кула во Париз вечерва нема да биде осветлена, во знак на почит кон жртвите од нападот во Манчестер, соопшти денеска градоначалничката на француската престолнина Ан Идалго.– Париз вечерва ќе […]

Вести

Хрватска тинејџерка со момчето сакала да ја разнесе Ајфеловата кула

Тинејџерка, 16- годишна со потекло од Хрватска, идентификувана како Сара и нејзиното 20-годишно момче Томас Саурет, се обвинети за изработка и поседување експлозив, како и за злосторничко здружување во терористички […]