Ознака: Ајфилова кула

Вести

Драма во Париз: Затворена Ајфеловата кула- Евакуирани сите посетители

Една од најголемите туристички атракции во Париз, Ајфеловата кула , е затворена попладнево за посетители , а сите на неа биле евакуирани , откако полицијата забележала маж како се качува […]

Вести

Светлата на Ајфеловата кула ќе бидат изгаснати на полноќ во спомен на жртвите од нападот во Стразбур

Светлата на Ајфеловата кула ќе бидат изгаснати на полноќ, по локално време, во спомен на жртвите од вчерашниот напад во Стразбур, соопшти градоначалникот на Париз Ан Идалго. Во соопштение до […]

Вести

Ајфеловата кула во мрак поради убиените новинари во светот

Ајфеловата кула синоќа не беше осветлена во знак на почит за убиените новинари во светот по повод Меѓународниот ден за прекинување на неказнивоста на злосторствата против новинарите, кој се одбележува […]