Ознака: ајфон

Технологија

Вибер не работи во Македонија, најмногу проблеми имаат корисниците на Ајфон

Корисниците на Вибер во Македонија во последните неколку часови не можеа или сеуште не можат да ја користат популарната апликација. Проблемите ги пријавиле корисниците на Ајфон уредот, кои наведуваат дека […]

Технологија

Автомобилите на БМВ ќе се отвораат и стартуваат со Ајфон.

Оваа корисна алатка им овозможува на сопствениците на iPhone и паметните телефони да го отклучат и да го стартуваат автомобилот преку нив. Таа користи NFC технологија, а досега е познато […]

Живот

Во 1995 година, Стив Џобс ја открил својата најважна работна навика: Ова ќе ви го промени животот!

И покрај сите тешкотии, проблеми и тешката борба против ракот, Џобс верувал дека за успехот е потребна само една работа, која што секогаш е поврзана со целта. Во 1995 година, […]

Занимливости

Купиле „Ајфон“ за својата ќерка, а кога ја отвориле кутијата им се слошило: Продавачката панично бегала, тие стоеле во шок

Купувањето преку апликации и онлајн-сервиси може да биде ризично ако не го проверите добро продавачот. На пример, може да ви се случи наместо телефон да купите „мачка во вреќа“ исто […]

Технологија

Полеа „Ајфон“ и „Галакси“ со Кока-Кола и ги замрзна: Еве кој од телефоните го „ПРЕЖИВЕА“ експериментот!

Јутјуб корисникот Адријансен, полеа „Галакси С7“ и „Ајфон 6С плус“ со кока-кола и ги стави во замрзнувач.По речиси 10 часа ладење ги извади телефоните од замрзнувачот, а тие беа целосно […]

Занимливости

СТРАШНА ГЛЕТКА: Му експлодирал Ајфонот во џеб и завршил…

Голема несреќа доживеа 36 годишниот Гарет Клир од Велика Британија кога неговиот Ајфон експлодирал по пад од велосипед. Тој приметил дим и зголемена топлина од својот телефон неколку секудни пред експлозијата, […]

Технологија

Вкупно 39 апликации за Ајфон се заразени од опасен вирус

Официјално е објавено дека пронајден е нов вирус дури во 39 апликации за оперативниот систем iOS.Иако е мала шансата да сте инфицирани, бидејќи вирусот се наоѓа во апликации наменети за […]

Вести

Ајфонот му го спаси животот на Ердоган: Неверојатна приказна за воениот удар во Турција!

Иако не ја сака технологијата и друштвените мрежи, токму тие му помогнаа на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган да допре до граѓаните во момент кога немаше пристап до државната телевизијаЗа време […]