Ознака: „Ај кју“

Сцена

Би-Би-Си се помајтапи со модната креација на македонската претставничка

Македонија вчеравечер по шести пат не успеа да влезе во финалето на Евровизија која годинава се одржува во Лисабон, Португалија. Македонската претставничка групата „Ај кју“ настапуваше под редниот број 11, […]

Сцена

Згодна и шармантна: Македонската претставничка во прекратко фустанче

Македонските претставници овие денови се во Лисабон Португалија каде што почнувајќи од утре се до сабота ќе се одржи најпопуларното музичко шоу Евровизија. Македонија ќе ја претставува групата Ај Кју […]

Сцена

Порачаа фановите: Не се труди да победиш на Евровизија, само покажи го задникот

Делегациите на сите 43 земји што ќе се натпреваруваат на годинашната „Евровизија 2018“ се веќе собрани во Лисабон, каде што од вчера започнаа и првите проби на сцената во арената […]