Ознака: баба и дедо

Магазин

Децата кои растат со баба и дедо се посреќни, поумни и пообразовани

Љубовта, грижата и поддршката на бабите и дедовците имаат благотворно влијание на внуците. За тоа сведочат бројни научни истражувања. Се намалува ризикот од депресија Емоционалната блискост на бабите и дедовците […]

Занимливости

Цела недела не можеле да се сетат каде го паркирале својот автомобил

Постар брачен пар го “изгубиле“ автомобилот на една недела. Хилда Фармер која има 79 години и нејзиниот партнер Емануел Елиот кој има 80 години, започнале масивна потрага која за среќа […]