Ознака: Баерн Минхен – трансфери

Меѓународен фудбал

Бекенбауер: На Баерн не му треба Левандовски

Легендарниот германски фудбалер, Франц Бекенбауера, го предупредува својот поранешен клуб дека нема потреба од засилување со полскиот интернационалец од редовите на Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски. Некогашната „ѕвезда“ на Баерн Минхен, […]

Меѓународен фудбал

Левандовски ја напушта Борусија, Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед „НА НОЗЕ“

Според информациите кои ги пренесуваат германските медиуми, се вели дека агентот на полскиот интернационалец од редовите на бундеслигашот Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски, изјави дека неговиот клиент ќе го напушти тимот […]