Ознака: баерн минхен

Меѓународен фудбал

Баерн Минхен јако кешира од продажбата на заштитните маски

Баерн јако кешира од продажбата на заштитните маски Заштитните маски кои во продажба ги пушти Баерн Минхен предизвикаа голем интерес кај навивачите на овој клуб. Тие, како што може да […]

Меѓународен фудбал

Германско обвинителство ќе покрене истрага за Манџукиќ?!

Германското државно обвинителство одлучи да покрене истрага поради начинот на кој хрватот Манџукиќ го прослави голот на мечот со Нирнберг, се вели дека тој на тој начин ги поздравил ослободените […]