Ознака: баерн

Меѓународен фудбал

Соработка која трае 45 години, Баерн продолжи со Кока-кола

Баерн Минхен и американската компанија Кока-кола, решиле да ја продолжат соработката започната пред 45 години. Раководството на баварскиот фудбалски гигант и претставниците на компанијата, договориле во следните три години реклама […]

Македонски фудбал

Баерн го покори и Волфсбург

Актуелниот лидер во Бундес лигата Баерн Минхен ја продолжи победничката серија, откако во воведниот натпревар од 22.коло победи во Волфсбург со 2:0. Баварците постигнаа по еден гол во двете полувремиња, […]