Ознака: бакнување

Љубов и секс

Бакнувањето и водењето љубов се како лек

Бакнежот нема да стопи толку калории колку вежбањето, но може да го зајакне и забрза метаболизмот дури до двапати, сметаат стручните лица. -При мирување, повеќето луѓе согоруваат околу една калорија […]

Хороскоп

КОИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ НАЈДОБРО СЕ БАКНУВААТ?

КОИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ НАЈДОБРО СЕ БАКНУВААТ? Секој бакнеж се доживува на различен начин, но ѕвездите откриваат што ги одликува различните хороскопски знаци… Овен Бакнежот на Овенот е енергичен, моќен и […]

Љубов и секс

Зошто луѓето се бакнуваат?

Дали знаевте дека научното истражување на бакнувањето се вика „филематологија“? За време на еден бакнеж, паровите разменуваат 9 милиграми вода, 0.7 милиграми протеин, 0.18 милиграми органски состојки, 0.71 милиграми масти […]

Хороскоп

Откријте како се бакнувате според хороскопскиот знак

Физичкиот контакт преку усните е емотивно доживување, кое може да биде филмски и романтично, страсно и уникатно. Секој негува сопствен стил на бакнување, но астрологијата вели дека според карактеристиките, бакнежите […]

Живот

Водете сметка: Овие 5 болести се пренесуваат со бакнување!

За само 10 секунди, колку што трае еден просечен бакнеж, можно е да се пренесат 80 милиони бактерии и којзнае колку вируси.Овие 5 болести најчесто се пренесуваат со бакнување: -Мононуклеоза: […]

Сцена

Гоца Тржан цела минута се бакнувала со сопругот во емисија во живо

Пејачката Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ ја отворија новата сезона на емисијата „Амиџи шоу“ на ТВ Пинк на мошне провокативен начин, правејќи нешто несекојдневно барем кога се нашите простори […]

Сцена

Дали е нормално мајките да ги бакнуваат децата во уста? Викторија Бекам ја разгоре старата дебата со потегот

Познатите личности во улога на мајки често добиваат критики за своите потези. Кристин Кавалари доби гневни коментари зашто има слаби деца, Криси Теиген доби напливи од гнев зашто недела по […]