Ознака: Баку

Меѓународен фудбал

Тоти не отпатува во Баку, ќе слави роденден со семејството

Легендарниот фудбалер, сега директор на Рома, Франческо Тоти не отпатува за Баку, Азербејџан, бидејќи сакал да го прослави роденденот заедно со неговото семејство.Тоти кој утре ќе наполни 41 година, одлучил […]

Вести

Иванов во Азербејџан оствари средба со претседателот на Република Албанија, г. Бујар Нишани.

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска во Баку, Азербејџан,  оствари билатерална средба со претседателот на Република Албанија, г. Бујар Нишани.Двајцата претседатели на средбата разговараа за односите меѓу двете […]