Ознака: бакшиш

Живот

Хармоникаш го доби најголемиот бакшиш на свадба

Милион или два…овој хармоникаш го доби најголемиот бакшиш во животот и воедно најголемиот бакшиш снимен некогаш на камера. Се работи за хармоникашот Милош од Србија кој собра богатство на свадба.

Сцена

Роналдо на вработените во хотелот во Грција оставил огромен бакшиш

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо по елиминацијата на Португалија на Светското првенство со своето семејство замина на одмор во Грција. Новиот фудбалер на Јувентус уште еднаш покажа […]

Сцена

„Ќе ви се сврти“ во умот: Еве колкав бакшиш заработи српски пејач за половина час!

Да се биде пејач, дефинитивно е исплатливо. Не секој ја имаа таа привилегија да заработува вртоглави суми на настапи, но на српскиот пејач Џани тоа добро му оди од рака.Нема […]

Живот

Келнер се исповедал на гости дека не го видел семејството 2 години: Се изненадил кога му ја платиле сметката!

Келнерот Бен Милер (22) од Тексас добил бакшиш од 750 долари од гостинот на кој му спомнал дека не го видел своето семејство во Северна Ирска повеќе од две години.Тој […]

Живот

Келнер му раскажал на гостинот ТАЖНА ПРИКАЗНА: Не го видел семејството 2 години, а кога наплатил, следел ШОК

Келнер од Тексас Бен Милар (22) добил бакшиш 750 долари од гостин на кој му спомнал дека не го видел своето семејство во Северна Ирска повеќе од 2 години.Имено, тој […]

Сцена

Одлучи да им ги затне устите на сите! Купила прескап автомобил од бакшиш кој го добила за една ноќ!

Им ги  затна устите на сите!Пејачката Инди реши да се пофали на социјалните мрежи, каков луксузен автомобил си купила и тоа со бакшишот што го заработила за една ноќ. Таа […]

Сцена

Позната пејачка наместо бакшиш добила автомобил од 60.000 евра!

Познатата српска пејачка на еден свој настап имала сосема неочекуван момент кој не и се случил досега.Имено, наместо бакшиш таа добила клучеви од скап автомобил. Станува збор за атрактивната Катарина […]

Сцена

ПРОТРИЈТЕ ГИ ОЧИТЕ: Еве колку пари зема Сандра Африка од настап!

Иако многумина велат дека не знае да пее, Сандра Африка зема вртоглави суми пари за еден свој настап.Сексипилната пејачка која секогаш знае да ја крене публиката на нозе, зема 7.000 […]