Ознака: балерина

Култура

Стефанија Гаштарска стана дел од ансамблот на театарот „Бољшој“

Стефанија Гаштарска стана дел од ансамблот на театарот „Бољшој“ Стефанија Гаштарска е првата македонска балерина вработена во московскиот театар „Бољшој“. На сцената на театарот 18-годишната Стефанија Гаштарска го имаше своето […]

Живот

Домашен тренинг за затегнато тело како балерина

Тренерката Сузан Бауен е креаторка на програма за вежбање која комбинира различни видови на тренинг со балетски движења.  Популарниот начин на вежбање кој комбинира балетски движења со вежби за сила […]

Фото

Оваа загатка ќе ве инервира: Пронајдете ја балерината во морето од овие фламингоси!

Ова е уште една во низата иритирачки загатки, но секој од нас буквално не го симнува погледот додека не го пронајде она што го бара.Реално, ништо не сакаме толку многу, […]