Ознака: балкан

Издвојуваме

Претенденти за Македонија- III дел

„Присоединувањето на Македонија ќе ни создаде непомирливи непријатели во лицето на Србија и Грција, заради кои тоа ќе биде страшен удар. Тогаш Бугарија ќе стане фактичка владателка на Балканот, бидејќи […]

Балкан

Србинка ја одредувала цената на балканските проститутки на јахти

Задарската полиција откри случај на проституција во кој повеќе лица се приведени поради организирање и давање сексуални услуги на јахти и во апартмани. Криминалистичката полиција во Задар ја заврши истрагата […]

Балкан

Бродиќ за состојбата во Македонија: Заев е марионета за странските амбасади

Предлогот на Косово како член на УНЕСКО е причина за повлекување на целиот персонал на српската амбасада а се е договорено со  тиранската  платформа која предвидува федерализација на Македонија, пренесува […]

Балкан

Потоп на Балканот!

По повеќедневните високи температури, во западните делови на Балканскиот Полуостров вчера пристигна освежување, проследено со пад на температурата, при што Сараево беше погодено од пороен дожд, врнежи имаше и во […]

Вести

Скандалозно тврдење: На Балканот ќе се менуваат границите порано или подоцна: каква судбина ја очекува Македонија?

На Балканот, порано или подоцна ќе дојде до менување на границите, тврди поранешниот заменик шеф на ЦИА за Балканот, Стивен Мејер.Како што тврди, нови граници најверојатно ќе бидат повлечени во […]

Фото

Оваа матурантка го запали Балканот

Фотографиите од згодната црнокоса се раширија на социјалните мрежи со брзина на светлината.Девојка од Босна го сврте вниманието на целиот Балкан. Матурантката чиј идентитет е непознат, се појави на матура […]