Ознака: Банана тирамису

Кулинарство

Банана тирамису: Кремасто и сочно совршенство што не се заборава

Потребни состојки: 4 банани 500 грама сирење маскарпоне прстофат сол 80 грама шеќер во прав 3 јајца 1 ванилин шеќер 2 пакувања пишкоти ¼ литар кокосово млеко ¼ литар кокосов […]