Ознака: бангладеш

Вести Свет

Седумдесет мртви, 50 повредени во пожар во Дака, Бангладеш

Најмалку 70 лица загинаа, а 50 се повредени во пожар што избувна во станбена населба во Дака, главниот град на Бангладеш, објавија денеска официјални лица. Пожарникарите, по деветчасовна битка со огнот, […]

Видео

ВИДЕО: Нема нозе, но тоа не го спречи да ужива во играњето фудбал!

Мухамед Абдула (22) е голем вљубеник во фудбалот и потекнува од Бангладеш. Без оглед на тоа што останал без двете нозе, не ја пропушта можноста да заигра фудбал со врсниците.Мухамед […]

Вести

Ѓорге Иванов ги прими акредитивите на амбасадорите на ОАЕ и Бангладеш

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Обединетите Арапски Емирати и на Народна Република Бангладеш за Република Македонија.На средбата  со новоименуваниот амбасадор на ОАР за […]