Ознака: банда

Црна хроника

Албанци наоружани до заби во околината на Скопје

Албанци наоружани до заби во околината на Скопје си споделуваат свои фотографии слободно на Фејсбук. И со тоа индиректно му се закануваат на нашиот начин на живот и загарантираното слободно […]

Сцена

ГО ДОПРЕ ДНОТО: Беше најдобар фудбалер во светот, денес е член на банда во Рио!

Од освојувач на две Златни топки до уличар во Рио де Жанеиро. Беше ѕвезда на бразилската репрезентација и бројни европски клубови, но Адриано Леито Рибеиро денес е член на локалните […]

Занимливости

Надал од нарко бандите го обезбедуваат 4.000 полицајци

Мексико е држава со најголема стапка на криминал во светот, поради тоа и властите во државата на највисоко можно ниво ги подигнаа безбедносните мерки на тенискиот турнир во Акапулко. Прв […]