Ознака: банкари

Вести

Првиот човек од моќните Ротшилди почина од срцев удар

Најбогатиот Ротшилд почина во Швајцарија од срцев удар. Баронот Бенџамин Ротшилд, банкар и претседател на „Групацијата Едмонд де Ротшилд“, почина од срцев удар на 57-годишна возраст. Синот на Едмонд Ротшилд, […]

Вести

Банкари, бизнисмени, сметководители, финансиската полиција апси

Дваесетмина бизнисмени, банкари и сметководители се приведени по денешната акција под име „Рибар“ на Управата за финансиска полиција. Тие се осомничени дека од општинските каси на Тетово и Гостивар организирано […]

Занимливости

Банкари исфрлија дедо на улица, а потоа полицаецот направи нешто што ги остави сите без зборови

Банкари, наместо да услужат 92-годишен старец, кој бил лојален клиент на банката со години, одлучиле да го исфрлат од банката и како сол на раната – му повикале полиција да […]

Вработување

Се нуди програма за млади банкари

Доколку имате универзитетска диплома од областа на економијата, правото, земјоделието, техничките факултети, или сте апсолвент на некој од горенаведените области…   Ве покануваме да Аплицирате!   https://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/apliciranje-zadolzhitelno-so-popolnuvanje-na-elektronska-prijava-vo-delot-za-kariera-na-www-procreditbank-com-mk-preku–link-za-apliciranje-/3481       […]